Znaczenie Imion

Znaczenie Imion - co oznacza Twoje imię?

Wpisy

 • czwartek, 22 stycznia 2015
  • Maria - znaczenie imienia

   Co oznacza imię Maria?

   Maria to imię, które pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub też od języka egipskiego - meri-jam (ukochana przez Boga). Pierwotna hebrajska wersja, czyli imię Miriam przekształcona została na Mariam, a stąd na Maria.

   Jakie są osoby o imieniu Maria?

   Maria to osoba bardzo obowiązkowa i zaangażowana w to, co aktualnie robi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie ma łatwego charakteru. Maria to kobieta zdecydowana, pracowita, nieco chmurna, zazdrosna, ale posiadająca bogactwo czułości i miłości. Znana jest z wielkiego serca, zawsze otwartego dla potrzebujących pomocy. Bywa przy tym bardzo pewna siebie i zasadnicza. Ma zapędy despotyczne. Jej partnera powinny cechować cierpliwość oraz wyczucie.

   Maria nie jest egoistką, chociaż ciężko z nią wytrzymać i ją zrozumieć. Stoi mocno nogami na ziemi. Nie stara się błyszczeć, a nawet wykazuje pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbują za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Ma niewielu przyjaciół, ponieważ starannie ich dobiera – pozostaje za to im wierna do końca życia. 

   Wszystkie przyjemności życia i wszystkie popędy wiążą się dla niej z miłością w najszczytniejszym znaczeniu tego słowa. Wszystko, aby dać z siebie jak najwięcej i być pożyteczną. Maria ma wręcz cechy pozytywistki, której praca musi przynosić korzyści społeczeństwu. Jest zaborcza, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. 

   Inne formy imienia Maria

   Marysia, Marynia, Rynia, Maryśka, Ryśka, Mania, Mańka

   Imieniny Marii

   1 stycznia, 23 stycznia, 28 stycznia, 2 lutego, 11 lutego, 25 marca, 2 kwietnia, 5 kwietnia, 7 kwietnia, 9 kwietnia, 14 kwietnia, 18 kwietnia, 23 kwietnia, 26 kwietnia, 28 kwietnia, 30 kwietnia, 3 maja, 13 maja, 14 maja, 24 maja, 28 maja, 29 maja, 31 maja, 2 czerwca, 6 czerwca, 8 czerwca, 27 czerwca, 5 lipca, 6 lipca, 16 lipca, 22 lipca, 29 lipca, 2 sierpnia, 4 sierpnia, 5 sierpnia, 6 sierpnia[3], 15 sierpnia, 20 sierpnia, 22 sierpnia, 26 sierpnia, 4 września, 8 września, 12 września, 13 września, 15 września, 19 września, 24 września, 3 października, 7 października, 10 października, 11 października, 20 października, 1 listopada, 16 listopada, 20 listopada, 21 listopada, 25 listopada, 8 grudnia, 10 grudnia, 15 grudnia, 16 grudnia i 25 grudnia

   Powiedzenia z imieniem Maria

   Maria pogodna, będzie jesień dorodna.
    

   Znane osoby o imieniu Maria

   Maria Skłodowska-Curie – wybitny naukowiec, laureatka Nagrody Nobla
   Maria Antonina - Królowa Francji
   Maria Dąbrowska – pisarka
   Maria Konopnicka – pisarka

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hot-news
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 stycznia 2015 15:23
 • wtorek, 13 maja 2014
  • Igor - znaczenie imienia

   Co oznacza imię Igor?

   Igor to imię męskie pochodzące ze skandynawii, gdzie występuje w formie Ingwar. Gdzie "Ing" to ponoć imię germańskiego boga, a "war" pochodzić ma od niemieckiego słowa "wart" oznaczającego "stróż, pasterz".

   Jakie są osoby o imieniu Igor?

   Igor stara się do wszystkiego dochodzić nie brutalną siłą, a sposobem i elastycznością w działaniu. Ciągle rozmyśla na jakieś poważne tematy, które dla większości ludzi są zbyt skomplikowane, by można je było szybko pojąć, nie dziwi więc fakt, że większość czasu spędza jedynie we własnym towarzystwie i rzadko dzieli z kimś swoje zainteresowania.

   Igor jest zwykle opanowany, otocza się barierami, które z równą determinacją stosuje wobec siebie, jak i wobec innych. Zna swoje miejsce. Nie znosi cwaniactwa i kombinatorstwa. Z tego powodu może nieraz czuć się nieco wyobcowany w swoim otoczeniu, tym bardziej, że sam trzyma spory dystans i onieśmiela tym ludzi, którzy mogliby zostać jego potencjalnymi przyjaciółmi, a przynajmniej znajomymi.

   W miłości delikatny i otwarty na wszelkie propozycje. Bardzo powściągliwy w wyrażaniu swych uczuć, nawet, jeśli posiada wewnętrzną wrażliwość. Jest bardzo dobrym przyjacielem – zawsze gotowy do pomocy, nawet kosztem własnego interesu, w pełni oddany i lojalny, bez względu na okoliczności. Igor buduje relacje trwałe i pewne. W związku na drugi plan może odejść sfera uczuć, bowiem priorytetem jest stabilność materialna i kariera.

   Inne formy imienia Igor

   Igorek, Iguś, Igorcio, 

   Imieniny Igora

   5 czerwca, 1 października, 5 października

   Powiedzienia z imieniem Igor

   Mój Igorze, mój Igorze, co tam robisz na ugorze?
   Igor Igorowi oka nie wykole 

   Znane osoby o imieniu Igor

   Igor Newerly - pisarz
   Igor Strawinski - kompozytor
    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hot-news
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 maja 2014 07:46
 • wtorek, 03 grudnia 2013
  • Michał - znaczenie imienia

   Co oznacza imię Michał?

   Imię Michał pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa mikha'el i oznacza "któż jest jak Bóg" lub "do Boga podobny". 

   Jakie są osoby o imieniu Michał?

   Michał jest zdyscyplinowany i wymaga tej dyscypliny zarówno od innych, jak i od siebie. Posiada skłonność do zamykania się w sobie i z surowością osądza innych. Jest subiektywny, rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. Kieruje się logiką, stąd charakterystyczna sztywność zachowań i sądów oraz całkowita nieumiejętność dyplomacji.

   Michał pracuje w określonym celu, a nie dla przyjemności niespodziewanych odkryć. Posiada bardzo dobrą pamięć i potrafi osiągnąć duże sukcesy zawodowe. Czułym punktem Michała jest duma. Można wszystko osiągnąć, zręcznie wykorzystując jego pragnienie bycia najlepszym.

   Michał lubi bawić się życiem, co nie zawsze wychodzi im mu dobre. Lubi też sztukę, ale nie na długie dystanse. Kocha być w centrum uwagi, inteligentnie dobiera przyjaciół i jest im bardzo oddany. Bywa jednak bardzo zaborczy i nie wyobraża sobie przyjaźni czy miłości, w której partner nie byłby podporządkowany.

   Inne formy imienia Michał

   Michaś, Michałek, Misiek

   Imieniny Michała

   23 stycznia, 10 lutego, 2 marca, 14 marca, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 4 maja, 8 maja, 14 maja, 23 maja, 20 czerwca, 5 lipca, 25 sierpnia, 29 sierpnia, 1 września, 6 września, 29 września, 26 listopada

   Powiedzenia z imieniem Michał

   Gdy noc jasna na Michała, to nastąpi zima trwała
   Bierz Michale, co Bóg daje
   Jeszcze tego nikt nie słyszał, żeby babie dogodził Michał 

   Znane osoby o imieniu Michał

   Michał Bajor – muzyk, aktor
   Michał Boni – polityk
   Michał Ogórek – dziennikarz
   Michał Rola-Żymierski – Marszałek Polski
    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Michał - znaczenie imienia”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   hot-news
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 grudnia 2013 07:53

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny


Popularne imiona:
» 1. Zuzanna
» 2. Mikołaj
» 3. Amelia

Coś innego:
Amarantus