Znaczenie Imion

Znaczenie Imion - co oznacza Twoje imię?

Wpis

piątek, 25 stycznia 2013

Amelia - znaczenie imienia

Co oznacza imię Amelia?

Imię Amelia pochodzi z języka niemieckiego, od słowa amel/amal, które oznacza odważny, pilny, pracowity, niezmordowany w pracy. W Polsce spotykane od XVI w.

Jakie są osoby o imieniu Amelia?

Amelia odznacza się pracowitością, rozwagą i odpowiedzialnością. Jest wnikliwa i pełna temperamentu. Wydaje się być pozbawiona większych pretensji do życia, ale w głębi ducha pragnie znaleźć się w centrum zainteresowania, być pożądana i podziwiana.

Osoba o imieniu Amelia lubi podróże i ciągłe uczenie się, poznawanie czegoś nowego. Amelia jest osobą wnikliwą, pozytywnie ciekawską, subtelną, czułą, a zarazem pełną temperamentu i sił witalnych. Bywa, że zamyka się w sobie, ale nawet drobny sukces szybko dodaje jej wiatru w skrzydła. W osiąganiu celów sprytnie potrafi manipulować innymi i wykorzystywać swą powierzchowną nieśmiałość.

Amelia jest pozornie skromna, ale jej subtelną obecność da się wyraźnie wyczuć. Ma dwojaką osobowość, zachowując rezerwę i pragnąc jednocześnie imponować otoczeniu. Amelia nie lubi stałości toteż i w uczuciach nie jest stała. Lubi się bawić mężczyznami i miewać przelotne romanse bez zobowiązań i tak praktycznie przez całe życie. Mało kiedy zdarza się, że Amelia się ustatkowuje ma męża, dom i dzieci.

Inne formy imienia Amelia

Amelka, Mela, Ameluśka, Amelcia

Imieniny Amelii

5 stycznia, 30 marca, 20 kwietnia, 10 lipca, 7 października, 15 listopada

Powiedzenia z imieniem Amelia

Gdy Amelia w śniegu bryka, każda grypa szybko znika.

Znane osoby o imieniu Amelia

Amelia Earhart - amerykańska pilotka, dziennikarka i poetka

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
hot-news
Czas publikacji:
piątek, 25 stycznia 2013 07:57

Polecane wpisy

 • Maria - znaczenie imienia

  // Co oznacza imię Maria? Maria to imię, które pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa mariam ( napawać radością ) lub też od języka egipskiego - meri-jam ( u

 • Pola - znaczenie imienia

  // // Co oznacza imię Pola? Polato zdrobnienie od greckich imion: Apolonii, a wcześniej Polikseny, które od kilkudziesięciu lat funkcjonuje samodzielnie.

 • Oliwia - znaczenie imienia

  // // Znaczenie imienia Oliwia Imię Oliwia pochdzi z języka łacińskiego, a oznacza "tę, co hoduje oliwki". Co oznacza imię Oliwia? Oliwia to osoba o pogodnym i

 • Nadziewane zawsze lubiane cd.

  wpis z 24.02.2011 Nadziewane czekolady są bardzo lubiane. Najczęściej znikają z półek i mam ich dużo w swojej kolekcji. Najnowszy Alpen Gold z nadzieniem o smak

 • Polecana Amelia.

  wpis z 3.02.2011 Czekolada mleczna Amelia polecana jako dobry wybór przez Ewę Wachowicz. . Dostałam ją od Małgosi. Do tego dwie Amelie wcześniejsze, od Ewy. .

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kamysto napisał(a) komentarz datowany na 2013/01/31 13:43:41:

  Dobrze dowiedzieć się czegoś nowego. Pozdrawiam

 • Gość napisał(a) z *.ssp.dialog.net.pl komentarz datowany na 2015/07/22 20:01:17:

  Ęeeeeeee

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny


Popularne imiona:
» 1. Zuzanna
» 2. Mikołaj
» 3. Amelia

Coś innego:
Amarantus